zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica
  Strój ucznia do szkoły

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]XV OPOLSKI FESTIWAL NAUKI
29.05.2017r. uczniowie klasy Ic gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymiw Brzegu oraz młodzież należąca do koła projektowego z chemii uczestniczyli w wycieczce na Uniwersytet Opolski zorganizowanej przez opiekunów - panie Jadwigę Banasiuk i Barbarę Przybysz, aby wziąć udział w 15. edycji Opolskiego Festiwalu Nauki.
Głównymi celami tego przedsięwzięcia były popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród młodych mieszkańców Opolszczyzny.Dodatkowo przedstawiciele opolskich jednostek naukowych, kulturalnych, muzealnych i edukacyjnych prezentowali swoje osiągnięcia naukowe i techniczne. Do udziału w przeprowadzeniu Opolskiego Festiwalu Nauki organizatorzy zaprosili pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych, pracowników naukowych ośrodków badawczych, instytucji muzealnych, bibliotek, pracowników jednostek edukacyjnych i samorządowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Tutaj zostali podzieleni na grupy, które otrzymały plan poszczególnych zajęć. Na pierwszej lekcji młodzież miała okazję wziąć udział w grze chemicznej ,,Edukacja na planszy''. Następnie pracowała z wykorzystaniem mikroskopu elektronowego do zbadania tkanek zwierzęcych, m.in. piór, włosów i much. Później uczestnicy wycieczki wysłuchali wykładu na temat rozpoznawania i segregowania tworzyw sztucznych. Przedstawiono sposoby dbania o środowisko oraz omówiono globalne zagrożenia. W tym czasie druga grupa brała udział w doświadczeniach z zastosowaniem ciekłego azotu. Ostatnią atrakcją była ,,Chemiczna paleta barw"- zajęcia, podczas których uczniowie samodzielnie wykonywali reakcje, dzięki czemu nabyli wiedzę o właściwościach kwasów i zasad.
Uczestnicy festiwalu mieli możliwość poznać, jakie efekty i korzyści płyną z badań naukowych oraz jakie są możliwości ich wykorzystywania w gospodarce, przedsiębiorczości, ochronie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, medycynie, zarządzaniu i wielu innych dziedzinach życia społecznego. Zajęcia na Uniwersytecie Opolskim były interesujące i bogate w informacje. Studenci wykonywali przygotowywane przez siebie doświadczenia z dużym zaangażowaniem, a wykładowcy wyczerpująco odpowiadali na pytania młodzieży. Festiwal, w ramach którego odbyła się wycieczka,był organizowany już po raz 15. Cieszymy się , że mieliśmy szansę wzbogacić swoje wiadomości z dziedziny chemii oraz zapoznać się z ofertą i kierunkami kształcenia na uczelniach Opolszczyzny.
Katarzyna Jędrykarambit || || 0 ˇ 634
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 ||