zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica
  Strój ucznia do szkoły

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Wydarzenia

Wydarzenia sportowe z życia akademii:
 

KUŹNIA PIŁKARSKICH TALENTÓW

Nie osiągniesz nowych szczytów, jeśli będziesz szedł wydeptanym szlakiem.

Carlo Anzelotti

 

         Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Opolskim Związkiem Piłki Nożnej, Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej, Burmistrzem Brzegu oraz Dyrekcją Szkoły od września 2011 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi działają piłkarskie klasy sportowe, których program został opracowany w oparciu o wieloletni program szkolenia dla gimnazjalnych klas sportowych o profilu piłka nożna. Uczniowie tych klas uczą się wszystkich elementów technicznych związanych z uprawianiem wymienionej dyscypliny sportu, ale także podnoszą sprawność indywidualną, zaznajamiają się z podstawowymi założeniami taktycznymi, uczą się przepisów gry w piłkę nożną, w systemie rozgrywek krajowych, UEFA i FIFA, zapoznają się z zasadami prawidłowego odżywiania. Uczniowie trenujący w klasach sportowych to nie tylko mieszkańcy Brzegu, ale również chłopcy z różnych miejscowości powiatu brzeskiego.

            Z wielką satysfakcją możemy poinformować, że od września 2012 roku oddziały sportowe o specjalności piłka nożna zostały objęte przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej programem dofinansowania, dzięki któremu 24 uczniów klasy 1B otrzymało stroje sportowe (treningowe – długi i krótki rękaw, dresy, getry, piłki, torby na sprzęt sportowy) na własność. Nasz ośrodek jako jeden z 17 w kraju uzyskał rangę Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Chłopcy systematycznie korzystają z  bezpłatnych posiłków regeneracyjnych. Mają także możliwość nieodpłatnych wyjazdów na turnieje i zgrupowania sportowe finansowane ze środków ministerialnych. W listopadzie uczestniczyli w Turnieju o Puchar Prezesa Klubu sportowego „Broń Radom” w Głuchołazach, gdzie, mimo iż jeszcze nie odnieśli znaczących sukcesów, mieli możliwość skonfrontowania swych umiejętności z najlepszymi drużynami  trampkarzy w naszym kraju (m.in. zawodnikami Korony Kielce, Polonii Warszawa, Broni Radom czy Rozwoju Katowice). W maju 2013 planowany jest udział chłopców w międzynarodowym turnieju w Holandii oraz 10-dniowy obóz sportowy.

            Obecnie trenuje w naszej szkole blisko 70 uzdolnionych sportowo chłopców. Zawodnicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt treningowy, boisko ze sztuczną nawierzchnią, wybudowane w ramach programu Orlik 2012, salę gimnastyczną, zajęcia prowadzone są również na stadionie miejskim. Kadrę trenerską tworzą wykwalifikowani nauczyciele WF, trenerzy II klasy piłkarskiej. W każdej klasie sportowej realizowane są 4 godziny wychowania fizycznego, zgodnie z obowiązującym programem nauczania, 6 godzin treningu z zakresu piłki nożnej, 2 godziny odnowy biologicznej na krytej pływalni oraz w klasie IB 4 godziny specjalistycznego szkolenia indywidualnego.

            Dużą wagę przykładamy do wyników osiąganych przez naszych chłopców w szkole. Wymagamy, by sukcesy na boisku szły w parze z osiągnięciami w nauce. Treningi piłki nożnej to radość, zabawa i satysfakcja osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. To także wpajanie zasad tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika. Praca zawodników i trenerów bardzo wysoko oceniona została także przez Marka Procyszyna – prezesa Opolskiego Oddziału PZPN i Wiesława Korka – koordynatora ds. szkolenia młodzieży z ramienia OZPN, którzy podczas grudniowej wizyty w naszej szkole współpracę z Zespołem Szkół nr z Oddziałami Sportowymi stawiali za wzór innym placówkom.

Mamy nadzieję, że o sukcesach wielu z naszych podopiecznych będziemy mogli niedługo usłyszeć w województwie, a nawet kraju. Chłopców, którzy chcieliby zapisać się do klasy sportowej o profilu piłka nożna, zapraszamy już po feriach na strony internetowe naszej szkoły lub prosimy o indywidualny kontakt z wicedyrektorem ds. sportu – panem D.Ilowem i trenerem Z.Marcem.

D.Wyrzykowska

 

 
 
Turniej Głuchołazy
Od Turniej Głuchołazy
Od Turniej Głuchołazy
Od Turniej Głuchołazy
Od Turniej Głuchołazy
 

 

Przekazanie sprzętu sportowego Akademii Piłkarskiej 4.11.2010

 
Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska
 
Uroczyste otwarcie Akademi Piłkarskiej przy Zespole Szkół nr 1
z Oddziałami Sportowymi. Inauguracja Roku Szkolnego 1 września 2010
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 ||