Aktualności Strona główna Galeria zdjęć Rada Rodziców Brzeg Kontakt Księga Gości | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Kapitał ludzki
  Comenius
  Lekcje otwarte
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Biblioteka
  Świetlica
  Strój ucznia do szkoły
  Rekrutacja
  Dokumenty do pobrania

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Warsztaty dziennikarskie

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Osiągnięcia
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  Kadra

SOFTBALL
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  Kadra

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Higiena i bezpieczeństwo
  Wykaz kadry trenerskiej

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013
Na podstawie § 5 ust.1,2 i 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06.10.2010r. zmieniającego rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi informuje, że w roku szkolnym 2012/2013 dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustala się:


w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6:

* 2 listopada 2012r. (piątek)
* 21 grudnia 2012r. (piątek) – Wigilia
* 4 kwietnia 2013r. Sprawdzian po VI klasie (Szkoła Podstawowa)
* 2 maja 2013r. (czwartek)
* 31 maja 2013r. (piątek)
* 24 czerwca 2013r. (wtorek) – Festyn


w Publicznym Gimnazjum nr 2:

* 2 listopada 2012r. (piątek)
* 21 grudnia 2012r. (piątek) – Wigilia
* 23-25 kwietnia 2013r. Egzaminy Gimnazjalne ( 1 i 2 kl. Gimnazjum)
* 2 maja 2013r. (czwartek)
* 31 maja 2013r. (piątek)
* 24 czerwca 2013r. (wtorek) - Festyn
rambit || || 0 ˇ 2
[Rozmiar: 418 bajtów]ROK SZKOLNY 2012/2013 CZAS ZACZĄĆ!
No i stało się! Po dwóch miesiącach wypoczynku i błogiego lenistwa nadszedł czas powrotu do szkoły. W tym roku nietypowo, bo dopiero 3 września grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu powitali nowy rok szkolny.
Dzieci, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły, Jadwiga Walasek. Wśród przybyłych na tę wielką uroczystość byli: ksiądz proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak, wicedyrektorzy pani Irena Wojciechowska, Ewa Stefanowicz i Dariusz Ilów. Pani dyrektor gorąco powitała zebranych, wszystkim życzyła wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.
Najważniejszymi gośćmi byli jednak tego dnia pierwszoklasiści, a wśród nich klasa 1a, do której uczęszczają dzieci sześcioletnie. To dla nich wielkie wydarzenie, pani dyrektor wyraziła swą radość z faktu, iż jesteśmy jedyną szkołą na naszym terenie, która drugi rok z kolei utworzyła oddział dla dzieci sześcioletnich. Pani dyrektor zapewniła zatroskanych rodziców, że wybór naszej szkoły był najlepszym z możliwych, a ich dzieci będą w naszej placówce bezpieczne. Maluchy zostały obdarowane słodkościami, które ufundowała Rada Rodziców. Po apelu sześciolatki wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się na specjalnie dla nich przygotowany plac zabaw, gdzie wyśmienicie się bawiły.
Wzorem poprzedniego roku i w tym utworzone zostały klasy piłkarskie – I gimnazjum oraz IV szkoły podstawowej. Przypomnijmy, że na mocy umowy zawartej pomiędzy Opolskim Związkiem Piłki Nożnej a Miastem Brzeg corocznie będą tworzone oddziały sportowe, w ramach których uczniowie będą trenować piłkę nożną podczas 12 godzin zajęć sportowych tygodniowo. Opolski Związek Piłki Nożnej zapewnia opiekę w zakresie treningowym, szkoleniowym oraz zabezpieczenia sprzętu sportowego. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy – pan Zbigniew Marzec, pan Robert Nowakowski, Miłosz Terlecki oraz Jacek Kosztowniak. Chętni chłopcy przeszli kwalifikację już w czerwcu. Kandydatów było wielu, piłkę nożną zaczęło trenować 24. Przed młodymi piłkarzami otworzyła się możliwość uzyskania nie tylko szerokiej wiedzy przedmiotowej przewidzianej dla II i III etapu edukacyjnego, ale też rozwijania swej pasji.
Życzymy wszystkim, by nowy rok szkolny obfitował w same sukcesy, wzloty i radości. Powodzenia!

Adriana Puzyniak
rambit || || 0 ˇ 2
[Rozmiar: 418 bajtów]Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się w dniu 3 września 2012 r. o godzinie 9.00 na boisku softballowym.
W przypadku niesprzyjającej pogody rozpoczęcie roku odbędzie się z wychowawcami poszczególnych klas w swoich gabinetach.
rambit || || 0 ˇ 7
[Rozmiar: 418 bajtów]UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej i sumiennej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. I tak oto w ostatni piątek czerwca na boisku Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu nauczyciele, uczniowie i rodzice żegnali miniony rok szkolny. Swą obecnością zaszczycili nas: Opolski Wicekurator Oświaty pan Rafał Rippel, burmistrz Brzegu pan Wojciech Huczyński, wiceburmistrz pan Stanisław Kowalczyk, Kierownik Biura Oświaty pani Jadwiga Trzęsowska, przedstawicielka Rady Rodziców pani Joanna Janocha oraz ksiądz proboszcz parafii p. w. Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak.
Pan Rafał Rippel podsumował mijający rok szkolny, mówił o naszych sukcesach i mocnych stronach. Gratulował nauczycielom i uczniom wysokich wyników w nauce, dziękował za zaangażowanie i wkład pracy, wyraził nadzieję, że wszystkie tegoroczne, innowacyjne działania i nowatorskie pomysły przyczynią się w kolejnych latach do osiągania jeszcze lepszych efektów dydaktycznych i wychowawczych. Razem z burmistrzem miasta Wojciechem Huczyńskim życzyli udanych, pełnych wrażeń wakacji. Przypomnieli o bezpieczeństwie i poprosili o rozwagę w trakcie wakacyjnych podróży.
Program artystyczny, przygotowany przez Samorząd Uczniowski, był jak zawsze na najwyższym poziomie. Mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu Alter Ego, zobaczyć występ cheerleaderek oraz podziwiać wzorową recytację wakacyjnych wierszy w wykonaniu sześciolatków, którzy dumnie całą klasą wyszli na środek akademii i bez najmniejszej krępacji opowiedzieli nam o lecie, podróżach i odpoczynku.
W kolejnej części akademii nagrodzono najlepszych uczniów naszej szkoły. Kolejno nagrody odbierali wyczytywani przez panią dyrektor Jadwigę Walasek laureaci, finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz najlepsi sportowcy. Oklaskiwaliśmy więc gimnazjalistów: Paulinę Pochwałę – laureatkę Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża, Paulinę Zarucką – finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, Jakuba Kasalika oraz Aleksandrę Michalak – finalistów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, a także uczniów szkoły podstawowej: Aleksandrę Tuleję – finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, Dominika Marcinkowskiego – finalistę Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Milenę Obierzyńską – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym oraz sportowców – Patrycję Pielkę, Aleksandrę Noworolską, Oliwię Szklarz, Oliwię Chmielewską, Weronikę Kielian, Julię Kędrę, Marię Kłodę, Martę Kubicę i Klaudię Sieńko. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych w przyszłym roku szkolnym.
Tym miłym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Przed nami czas odpoczynku i relaksu. Do zobaczenia 3 września!
A.Puzyniak

Pożegnanie klas 6

Pożegnanie klas 3 gimnazjum


Zakończenie roku szkolnego

rambit || || 0 ˇ 17
[Rozmiar: 418 bajtów]Festyn sportowo - rekreacyjny "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNE WAKACJE"
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu serdecznie zapraszają na FESTYN SPORTOWO – REKREACYJNY „BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNE WAKACJE”. Festyn odbędzie się w dniu 22 czerwca w godzinach 9.00 – 13.00 na kompleksie boisk sportowych Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi przy ul. Poprzecznej 16.
W programie między innymi:
Turnieje mini piłki nożnej, mini koszykówki, tenisa stołowego, gier planszowych, mecz softballa, gry i zabawy na wesoło dla najmłodszych.
Imprezy towarzyszące: konkursy plastyczne, festiwal piosenki, taniec zumba, pokazy sportów siłowych, znakowanie rowerów, loteria fantowa, malowanie twarzy, kiermasz książki, kącik owocowo – warzywny, stoisko z ciastem, stoisko z watą cukrową i wiele innych atrakcji.
rambit || || 0 ˇ 37
[Rozmiar: 418 bajtów]Dni matematyki
Dnia 1 czerwca 2012 r. podczas Dni Matematyki odbyły się konkursy:
- tangramy dla klas IV
- sudoku dla klas VI
- sudoku dla klas III gim.


Wyniki konkursu Tangramy
I miejsce – Martyna Rudyk 4a
II miejsce – Natalia Marciniak 4b
III miejsce – Jakub Pich 4b

Wyniki konkursu Sudoku (szkoła podstawowa)
I miejsce – Weronika Sikorka – 210/210 pkt.
II miejsce – Joanna Gadzińska – 161/210 pkt.
III miejsce – Agata Socha – 139/210 pkt.
III miejsce - Dawid Gawroński – 139/210 pkt.

Wyniki konkursu Sudoku (gimnazjum)
I miejsce – klasa III „C” 346/346 pkt. (A. Wrzeszczyński, P. Obermajer )
II miejsce – klasa III „B” 298/346 pkt.(W. Pasieczna)
III miejsce – klasa III „D” 247/346 pkt. (P. Kusowska, M. Mendel, P. Pochwała)

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
rambit || || 0 ˇ 51
[Rozmiar: 418 bajtów]Nieme kino
Dla chcącego, nic trudnego – to powiedzenie idealnie pasuje do niezwykłego przedsięwzięcia, którego realizacji podjęły się uczennice klasy II D gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Na początku czerwca zaprezentowały one przed szkolną widownią nakręcony na podstawie opowiadania A.Czechowa film pt. „Śmierć urzędnika”. Dziewczęta Emilia Bereżańska, Aleksandra Małek, Aleksandra Michalak i Martyna Różańska same napisały scenariusz filmu, wzbogacony o elementy scenopisu. Co ciekawe, decydując się na przekład tekstu opowiadania na język filmowy, wybrały konwencję filmu niemego. Szybko powstała poruszająca historia człowieka, który, nie mogąc zachować godności, kończy tragicznie swe życie.
Najtrudniej było znaleźć odpowiednich aktorów i zgrać całe przedsięwzięcie w czasie. Już po jednym dniu zdjęciowym mogliśmy się przekonać, że sukces nie przyjdzie łatwo-przyznają A.Małek i M.Różańska. Tworząc scenariusz filmowy, dziewczęta musiały zapoznać się szczegółowo z fachową terminologią przydatną przy tej pracy, a później wyznaczyć aktorów, reżysera, zaprojektować scenografię. Zdjęcia kręcono między innymi na terenie Brzeskiego Centrum Kultury, a w role głównych bohaterów wcielili się: Tomasz Kopczyński (Czerwiakow), Adam Wrzeszczyński (Brizżałow) i Aleksandra Michalak (żona Czerwiakowa). Od pomysłu i napisania scenariusza do zakończenia montażu minęły prawie dwa miesiące. Szkolna prezentacja filmu spotkała się z dużym uznaniem uczniów.
Wypada mieć nadzieję, że dla realizatorów nie będzie to ostatni kontakt ze sztuką filmową. Warto wspomnieć, że pieczę nad realizacją projektu edukacyjnego sprawowały panie I.Syrico i D.Wyrzykowska.
D.W.

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 43
[Rozmiar: 418 bajtów]Szkolni mistrzowie ortografii
24 kwietnia i 25 maja odbyły się w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi szkolne eliminacje konkursu ortograficznego dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dbałością o czystość i poprawność języka polskiego oraz umiejętnością zastosowania w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji. Rywalizacja była bardzo zacięta, ostatecznie wyłoniono 10 laureatów.

Klasy IV
1. Aleksandra Puszczewicz z kl. IV c - op. Małgorzata Węgrzynowska
2. Roksana Woźniak z kl. IV c - op. Małgorzata Węgrzynowska
3. Olaf Masłowski z kl. IV a - op. Irena Syrico

Klasy V
1. Kamil Kowalewski kl. V b
2. Marcel Stanek kl. V b
3. Katarzyna Szepielak kl. V a

Klasy VI
1. Aleksandra Tuleja kl. VI c
2. Dawid Gawroński kl. VI a
3. Julia Iwanków kl. VI b
Alicja Sopecka kl. VI c

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatorki – panie I. Syrico i D. Wyrzykowską. Gratulujemy zwycięzcom, a pokonanych zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji już za rok.

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 59
[Rozmiar: 418 bajtów] Nasze spotkanie z książką
W ramach Ogólnopolskiego Programu „Tydzień Bibliotek” klasa I c z wychowawczynią wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu przy ul. Jana Pawła II, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić Bibliotekę Centralną oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Pani bibliotekarka zaprosiła nas do akcji pod tytułem „Czytać każdy może”. Biblioteka w ten sposób promowała w miesiącu maj czytelnictwo - poprzez głośne czytanie i zabawy na świeżym powietrzu. Pani bibliotekarka opowiadała o swojej pracy, o księgozbiorach, a następnie wciągnęły dzieci do pożytecznej zabawy. Każdy z uczniów miał do wykonania zakładkę do książki. Głównym celem lekcji bibliotecznej było stworzenie dzieciom możliwości kontaktu z literaturą i rozwijanie miłości do książek. Mam nadzieję, że takie zajęcia sprawią, iż biblioteka będzie jeszcze chętniej odwiedzanym miejscem w szkole i w mieście. Spotkanie miało na celu kształtowanie kultury czytelniczej i informacyjnej. Odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a to dzięki osobom, które są pracownikami biblioteki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam spędzenie tak miłego dnia w bibliotece.

Od Bibl

Od Bibl

Od Bibl

Od Bibl

rambit || || 0 ˇ 38
[Rozmiar: 418 bajtów]Egzamin gimnazjalny
We wtorek około 411 tys. uczniów III klas z ponad 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin jest podzielony na trzy bloki tematyczne: wtorek - część humanistyczna, środa – część matematyczno przyrodnicza, czwartek – egzamin z języka obcego.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniowym terminie, to będzie go pisać 4, 5 i 6 czerwca.
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie
Tegoroczni uczniowie III klas gimnazjów są pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową nauczania i zdaje egzamin gimnazjalny w nowej formule - po raz pierwszy wyodrębnione zostały zadania z języka polskiego i matematyki, po to, by można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę z tych przedmiotów.
Podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie w całym kraju piszą takie same testy. Testy trafią do okręgowych komisji egzaminacyjnych, gdzie egzaminatorzy sprawdzą je i poddadzą ocenie. Od tego roku prace egzaminacyjne będą ocenione w sposób holistyczny (całościowy), a nie według specjalnego klucza. Oznacza to, że przy ocenianiu nie będą brane pod uwagę wszystkie czynności, jakie uczeń podjął podczas rozwiązywania zadania, tylko jego sposób myślenia i skuteczność w dojściu do rozwiązania. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Egzamin


rambit || || 0 ˇ 158
[Rozmiar: 418 bajtów]NABÓR DO ODDZIAŁU SZEŚCIOLATKÓW NADAL TRWA!
Dyrekcja Zespołu Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu informuje, że nabór do oddziału klasy pierwszej sześciolatków na rok szkolny 2012/2013 nadal trwa.

OFERUJEMY:
naukę w oddziale klasy pierwszej złożonej wyłącznie z dzieci sześcioletnich
salę edukacyjną połączoną bezpośrednio z salą zabaw, znajdującą się w odrębnym segmencie budynku szkolnego, w pobliżu biblioteki i stołówki szkolnej
plac zabaw stanowiący uzupełnienie bazy edukacyjno-opiekuńczej placówki
opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach 700 - 1600
terapię prowadzoną przez szkolnego logopedę
doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
Posiadamy doświadczenie w pracy z dziećmi sześcioletnimi – w roku szkolnym 2011/2012 funkcjonuje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 oddział klasy pierwszej sześciolatków. Zaproponowane przez nas rozwiązania znalazły uznanie zarówno wśród rodziców, jak i Opolskiego Kuratorium Oświaty, które przedstawiło je jako przykład „dobrej praktyki” (www. kuratorium.opole.pl – zakładka „DOBRE PRAKTYKI”.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi do wizyty w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu przy ulicy Poprzecznej 16.
Osoba odpowiedzialna za rekrutację: wicedyrektor Ewa Stefanowicz
Telefon do sekretariatu szkoły:
Adres strony internetowej szkoły: zs1zos.pl
From szesciolatki

From szesciolatki

From szesciolatki
rambit || || 0 ˇ 38
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Flash Zegar
Kalendarz
Październik 2012
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Pogoda
BRZEG
© meteogroup.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Strona główna :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Brzeg :: Kontakt :: Księga Gości
Copyright © 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 ||