News: MAMY III MIEJSCE W KONKURSIE MATEMATYCZNYM - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

[Rozmiar: 418 bajtów]MAMY III MIEJSCE W KONKURSIE MATEMATYCZNYM
Matematyka Królowa nauk jest od zawsze wokół nas. Towarzyszy nam od początku istnienia. Najpierw odlicza dni naszego rozwoju (kalendarz-daty, godziny), potem rozwija logiczne myślenie (gdzie jest więcej łakoci, zabawek?) i tak przez zabawę klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną (budujemy coraz lepsze, doskonalsze obiekty). W szkole na matematyce zadania zaczynamy rozwiązywać wykorzystując intuicję matematyczną spokojnie przechodząc do odmierzania, przeliczania i udowadniania. Z matematyką obcujemy na co dzień bawiąc się nią w domu , przedszkolu i w szkole. Często nie zdajemy sobie sprawy, nie zastanawiamy się, że pewne zajęcia i zabawy wymagają od nas znajomości reguł matematycznych. Przychodzi jednak taki moment w życiu wielu z nas, że zaczynamy postrzegać matematykę jako coś bardzo trudnego, skomplikowanego, niezrozumiałego. Dlaczego tak jest, skoro życie codzienne wymaga od nas logicznego myślenia, umiejętności rachunkowej, wyobraźni ? Bez tej wiedzy trudno nam funkcjonować. Kiedy pojawiają się problemy z uczeniem matematyki? Na pewno nie w edukacji wczesnoszkolnej, bo w tym wieku uczniowie wciąż jeszcze bawią się matematyką i bardzo ją lubią. Chętnie biorą udział w grach i konkursach. 18 maja 2017r. najlepsi trzecioklasiści z terenu Brzegu zostali zaproszeni do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym pod Patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Najlepszych matematyków brzeskich szkół powitała Pani Dyrektor Beata Kulbaka. Uczniowie otrzymali karty pracy zawierające zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Zaszczytne IIImiejsce zdobył uczeń naszej szkoły Dominik Świtoń z klasy III d – wych. Jadwiga Śliszewicz, IV miejsce zajęła Oliwia Urbanek z klasy III a – wych. Joanna Miarecka. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza oraz organizatora, a nauczyciele podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jadwiga Śliszewicz