zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]rekrutacja PG2

NABÓR DO KLAS SPORTOWYCHPUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 2 W BRZEGU


 


Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu przedstawia harmonogram testów sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów sportowych klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 2:


 


20 maja 2016 roku, godz. 16.00  - dziewczęta


24 maja 2016 roku, godz. 16.00  - chłopcy


 


Testy zostaną przeprowadzone na szkolnych obiektach sportowych przy ul. Poprzecznej 16.


 


Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

mgr Jadwiga Walasek


________________________________________________________________________________


 


 


REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH


W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 2 W BRZEGU


NA ROK SZKOLNY 2016 /2017


 


25 maja 2016 roku rozpoczyna się  składanie wniosków  i zgłoszeń do  Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.


Ostateczny termin składania wniosków i zgłoszeń mija 23 czerwca 2016 roku.


Rodzice wypełniają wnioski w formie elektronicznej przez stronę internetową

www.brzeg.gimnazja.vnabor.pl
  oraz  w formie pisemnej.


Na wskazanej stronie internetowej znajduje się dokładna instrukcja dotycząca składania wniosków i zgłoszeń drogą elektroniczną. Wniosek lub zgłoszenie można również wypełnić w sekretariacie szkoły.Wypełnione, wydrukowane i podpisane wnioski należy złożyć do 23 czerwca w sekretariacie ZS nr 1 z OS przy ul. Poprzecznej 16.Wszystkie informacje na temat zasad i kryteriów naboru można znaleźć na stronie szkoły www.zs1zos.pl w zakładce Rekrutacja. Dyrektor
Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu


mgr Jadwiga Walasek


 
rambit || || 0 ˇ 167
[Rozmiar: 418 bajtów]NIE TYLKO ZABAWA W DETEKTYWÓW
25 maja 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyła się niecodzienna lekcja dla uczniów klas IIIB I IIIC. Na zajęciach pojawiły się panie Magdalena Panek, Anna Panek, Wioletta Kozołup, studentki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.
Na samym początku pokazano prezentację multimedialną, poświęconą studiom na wyżej wymienionym wydziale. Dowiedzieliśmy się o formach zajęć oraz praktyk zawodowych, w ramach których studenci udzielają darmowych porad prawnych. Gimnazjaliści zostali również uświadomieni, że gdyby zdecydowali się na studia w Opolu, mogą liczyć na różnego rodzaju stypendia dla studentów za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Poinformowano ich również, jakie zawody mogliby wykonywać po zakończeniu nauki na Uniwersytecie Opolskim.
Największa atrakcją zajęć była walizka kryminalistyczna, która wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczniów. W walizce znajdowały się karteczki z numerami, które służyły do oznaczania dowodów zbrodni, urządzenie służące do otwierania szczęk zmarłej osoby, trupia łyżka, służąca do łatwiejszego pobierania odcisków palców oraz inne przyrządy potrzebne na miejscu zbrodni. Na stole pojawiły się także stalówka magnetyczna, pędzle, w tym pędzel daktyloskopijny, oraz różnego rodzaju proszki, w tym proszek czarny. M.in. tego potrzebuje funkcjonariusz, by na miejscu zdarzenia odszukać ślady sprawcy, tj. odciski palców. Sporo emocji wzbudziło poproszenie ochotnika o ubranie specjalnego stroju do badania zwłok. Był on biały i zakrywał niemal każdy centymetr ciała. Gimnazjaliści mieli również okazję do odciśnięcia śladu swojej ręki na białej kartce papieru, przez co zostawili odciski palców. Następnie odciski zostały posypane specjalnym proszkiem, który później zmieciono pędzelkiem. Dzięki tym zabiegom wyraźnie było widać ślady dłoni ochotników razem z odciskami palców. Ostatnim punktem wykładu była prezentacja poświęcona prawom konsumentów. Dowiedzieliśmy się, jak nie dać się oszukać sprzedawcom oraz co to jest rękojmia. Na koniec rozwiązaliśmy kilka zagadek dotyczących praw konsumenckich.
Lekcja ta bardzo spodobała się wszystkim uczniom. Dzięki niej z pewnością poszerzyła się nasza wiedza na temat uniwersytetu w Opolu. A kto wie? Może niektórzy zainspirowani zajęciami pójdą właśnie tam na studia. Szalenie ciekawe było pobawienie się w detektywów i przyjrzenie zawartości walizki kryminalistycznej. Bardzo dziękujemy paniom z uniwersytetu, które zaciekawiły nas i nauczyły wielu przydatnych rzeczy.
Julia Litra
Warsztaty dziennikarskie, opiekun Dorota Wyrzykowska


detektywi

rambit || || 0 ˇ 133
[Rozmiar: 418 bajtów]ZŁOTY MEDAL BRZESKICH GIMNAZJALISTEK
W środę, 18 maja 2016 roku na Orliku w Głogówku odbył się finał Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii gimnazjów, w którym uczestniczyły zawodniczki Publicznego Gimnazjum nr2 w Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Nasze zawodniczki nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń i po przekonujących zwycięstwach nad drużynami Publicznego Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźla 4:0, Publicznego Gimnazjum nr1 z Głogówka 5:1 i Publicznego Gimnazjum nr7 z Opola 7:1 zdobyły zasłużony złoty medal, pierwszy w tej kategorii w historii szkoły. Ogromna motywacja, chęć do pracy, wola walki przyniosły zasłużone zwycięstwo i były uhonorowaniem 6-letniej pracy z uczennicami w szkole podstawowej i gimnazjum. Gratulacje dla zawodniczek i trenera.
Brzeski zespól wystąpił w składzie: Karolina Pastuszczak, Ola Noworolska, Patrycja Pielka, Jula Kędra, Wera Kielian, Oliwia Chmielewska, Ola Zajączkowska, Klaudia Homa, Ania Parkoła, Kamila Bobra. Trener - Jacek Krzciuk

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 123
[Rozmiar: 418 bajtów]POSTAW NA ZAWÓD
25 maja 2016 r. delegacja uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu w składzie: Natalia Matkowska, Norbert Madura i Piotr Zięba pod opieką pana Marcina Kozika uczestniczyła w konferencji pt. Festiwal kariery – Postaw na zawód, poświęconej planowaniu kariery i rozwoju osobistego. Warto nadmienić, że nasza szkoła była jedyną placówką z powiatu brzeskiego, która brała udział w imprezie, a zaproszenie zostało skierowane do pani dyrektor Jadwigi Walasek.
Spotkanie odbyło się w Opolu, w Centrum Rozrywki Kubatura, gdzie uczestnicy zostali uroczyście przywitani przez Marszałka Województwa Opolskiego oraz prezesa Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mieliśmy okazję m.in. wziąć udział w warsztatach dotyczących planowania kariery, a także w dyskusji poświęconej temu, jak dużą rolę odgrywa praca zespołowa dla każdego z pracowników. Uczestnicy konferencji, współpracując z uczniami z innych szkół województwa opolskiego, przy interaktywnych stoiskach szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych mogli między innymi samodzielnie złożyć i zaprogramować mBota oraz zobaczyć, jak drukuje się w technologii 3D.
Największą atrakcją festiwalu było spotkanie motywacyjne z Janem Melą, zdobywcą bieguna północnego oraz szczytów wysokogórskich, w tym m.in. Kilimandżaro. Gość opowiedział w niezwykle interesujący sposób o swoich przeżyciach oraz doświadczeniach, które nie raz zaskakiwały trudnością i nieprzewidywalnością zdarzeń. Po zakończonym spotkaniu udało nam się porozmawiać z Janem, a także zdobyć pamiątkowy autograf.
Oprócz warsztatów na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji towarzyszących imprezie. Mogliśmy poznać wybrane zawody, do których przygotowują szkoły średnie, i kierunki studiów na Uniwersytecie Opolskim, a także dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności musimy nabyć, żeby się dostać na wymarzone kierunki. Doświadczyliśmy, jak wygląda zderzenie się z pojazdem przy prędkości 15 km/h, doświadczyliśmy symulacji dachowania. Do atrakcji towarzyszących imprezie zaliczyć można zwiedzanie udostępnionego przez firmę Sindbad najnowszego autokaru, zumbę prowadzoną przez wykwalifikowaną trenerkę fitness, grę w kręgle na profesjonalnym torze bowlingowym czy badanie fal mózgowych w formie prostej gry komputerowej.
Festiwal był niepowtarzalną okazją do zaplanowania swojej kariery zawodowej, wzięcia udziału w warsztatach z profesjonalnymi doradcami zawodowymi, a także możliwością zobaczenia widowiskowych prezentacji zawodów przez pracodawców. Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli brać udział w spotkaniach, które pozwolą nam się rozeznać, jakie predyspozycje pomagają w wyborze konkretnych kierunków dalszego kształcenia.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Norbert Madura

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 131
[Rozmiar: 418 bajtów]KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI
21 maja 2016r.na Stadionie Miejskim w Brzegu odbyły się indywidualne zawody powiatowe w lekkoatletyce dla sportowców szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Oczywiście, nie zabrakło wśród nich uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi, którzy zajęli wysokie lokaty i zdobyli łącznie aż 26 medali.
Fenomenalnie zaprezentowały się dziewczęta z gimnazjum, które w każdej konkurencji biegowej i skocznościowej wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, a w biegu na 600m zajęły wszystkie miejsca na podium. Warto wspomnieć, że aż pięć uczennic z tej grupy reprezentowało miasto Brzeg i województwo opolskie w Mistrzostwach Polski oraz zawodach międzynarodowych Venna Cross Festival, które odbyły się pod koniec kwietnia w Łodzi. Dziewczęta zajęły podczas nich wysokie 5. miejsce.
Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie: Kamila Stachera, Nicola Stachera, Julia Szklarz, Wiktoria Waszak, Anna Sosińska, Kaja Bronowicka, Julia Kędra oraz Oliwia Chmielewska. Trenerka - Anita Golda.

GIMNAZJUM:
80m ppł - II m-Nicola Stachera
200m ppł - I m- Nicola Stachera
100m - I m - Aleksandra Noworolska, II m- Karolina Pastuszczak
300m - I m - Julia Szklarz, III m-Mateusz Lupa
600m - I m - Kamila Stachera, II m- Oliwia Chmielewska, III m- Wiktoria Waszak
1000m - II m- Amelia Błaszków
skok w dal - II m- Aleksandra Noworolska, III m- Julia Szklarz
skok wzwyż - I m - Martyna Czyż, II m- Jakub Krężel
pchnięcie kulą - III m- Adrian Tokarz
I miejsce w sztafecie 4x100m - K.Pastuszczak, O.Chmielewska, J.Szklarz, A.Noworolska
SZKOŁA PODSTAWOWA:
100m - III m - Jakub Dobrowolski
300m - III m - Aleksandra Ożóg
600m - II m - Maja Górka
1000m - I m - Nikodem Jacheć
skok w dal - II m - Alicja Czarnecka
skok wzwyż - I m - Aleksandra Ożóg, III m - Małgorzata Widziak
pchnięcie kulą - II m - Robert Babijczuk
II miejsce w sztafecie 4x100m - O.Dżumało, N.Sinkowska, A,Ożóg, A.Czarnecka
III miejsce w sztafecie 4x100m - J.Dobrowolski, N.Jacheć, M.Dubiński, R.Babijczuk

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 132
[Rozmiar: 418 bajtów]WIZYTA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH
12 maja Zespól Szkół nr 1 Z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odwiedzili przedstawiciele straży miejskiej, którzy uczestniczyli w zajęciach wszystkich klas Publicznego Gimnazjum nr2. Pani Marzena Wasilewska oraz pan Krzysztof Lipiński na prośbę dyrekcji gimnazjum przybliżyli młodzieży temat bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią.
Podczas wizyty uświadomiono słuchaczom, za jakie przestępstwa mogą już odpowiadać przed sądem rodzinnym. Należą do nich m. in. obraza prezydenta i udział w zbiorowej bójce. Wyjaśniono również, kim są osoby korzystające ze szczególnej ochrony prawnej, przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, do których zaliczamy nauczycieli, policjantów czy pielęgniarki.Podczas spotkania przedstawiciele straży miejskiej omówili tematy takie jak cyberprzemoc, alkoholizm i nikotynizm. Gimnazjaliści usłyszeli też o konsekwencjach niepożądanych zachowań takich jak np. malowanie graffiti, bójki oraz niszczenie przedmiotów użytku publicznego.Nasi goście zwrócili uwagę uczniów na fakt, że wszystkie przestępstwa są zapisywane w indywidualnych kartotekach. Straż miejska przestrzegła, aby młodzież zawsze zastanowiła się dwa razy, co zamierza zrobić, ponieważ skutki ich działań będą wpływać na ich późniejsze życie. Mogą one zaważyć na wielu wydarzeniach w przyszłości. Być może jakiś drobny błąd sprzed lat przekreśli szansę na wymarzoną karierę.
Z pewnością spotkanie ze strażnikami było interesujące i potrzebne. Miejmy nadzieję, że uczniowie naszego gimnazjum będą podejmować rozsądne decyzje, wiedząc o konsekwencjach swoich wyborów.

Maria Jędryka
Warsztaty dziennikarskie, opiekun Dorota Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 123
[Rozmiar: 418 bajtów]SPORTOWE NAGRODY BURMISTRZA BRZEGU
28 kwietnia w Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród ufundowanych przez Burmistrza Brzegu dla sportowców i trenerów za osiągnięcia sportowe w roku 2015.Wśród ponad 100 nagrodzonych tradycyjnie już najliczniejszą grupę stanowili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Otrzymali oni od Burmistrza Brzegu-Jerzego Wrębiaka listy gratulacyjne i upominki finansowe. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych sportowców:

Imię i Nazwisko
Anita Golda
Kamila Stachera
Julia Szklarz
Nicola Stachera
Martyna Rudyk
Alicja Wojciechowska
Wiktoria Waszak
Jacek Krzciuk
Julia Kędra
Oliwia Chmielewska
Kamila Bobra
Patrycja Pielka
Aleksandra Noworolska
Anna Parkoła
Weronika Kielian
Oliwia Szklarz
Karolina Pastuszczak
Aleksandra Zajączkowska
Paulina Rudnica
Karolina Janczyk
Patrycja Guła
Justyna Boguszewska
Gabriela Zachariasz
Miłosz Terlecki
Zbigniew Marzec
Wojciech Bober
Mateusz Dychus
Jakub Krężel
Piotr Mendak
Dariusz Żak
Robert Nowakowski
Klaudia Homa
Anna Stefaniszyn
Alicja Czarnecka
Kaja Bronowicka
Alicja Galicka
Sandra Surdyka
Aleksandra Dziedzic
Emilia Grzywaczewska
Maria Kłoda
Julia Bukieda
Martyna Łukasiewicz
Weronika Florków
Alicja Jarząb
Natalia Lasek
Katarzyna Ożóg
Natalia Sinkowska
Paulina Kowalik
Oliwia Dżumało
Aleksandra Ożóg
Paulina Bronowicka
Gabriela Zachwiej
Małgorzata Widziak

Galeria zdjęć z tej imprezy dostępna jest na stronie:

http://brzeg.pl/miasto/37549-sportowe-nagrody-burmistrza-brzegu-rozdane-sprawdz-kto-zostal-laureatem/
rambit || || 0 ˇ 129
[Rozmiar: 418 bajtów]ZŁOTKA Z „SZÓSTKI”
Drugi złoty medal w Mistrzostwach Województwa, a w sumie czwarty w roku szkolnym 2015/2016 zdobyły dziewczęta z PSP 6 Brzeg. W dniu 10.05.2016 roku na boisku Orlika przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyły się zawody finału wojewódzkiego w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Uczestniczyły w nich zawodniczki z PSP nr 6 w Brzegu, dziewczęta z PSP z Białej Nyskiej, PSP z Karłowic i ZSP z Trzeboszowic. Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do rywalizacji systemem „każdy z każdym”, który wyłonił najlepszą drużynę województwa opolskiego. Podobnie jak we wcześniejszych zawodach gminnych, powiatowych oraz półfinałowych bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z „Szóstki” Brzeg, które tym samym mają prawą reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski w mini piłce nożnej dziewcząt w Głuchołazach w dniach 16-19 czerwca 2016 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
A oto wyniki i końcowa klasyfikacja zawodów:
1. ZSP Trzeboszowice – PSP Karłowice 1:1
2. PSP Biała Nyska– PSP 6 Brzeg 0:0
3. PSP Karłowice – PSP 6 Brzeg 1:2
4. ZSP Trzeboszowice – PSP Biała Nyska 1:1
5. PSP Biała Nyska – PSP Karłowice 1:1
6. PSP 6 Brzeg – ZSP Trzeboszowice 6:1

1. PSP 6 Brzeg (ZS nr 1 z O.S.) – awans do finału Mistrzostw Polski
2. PSP Biała Nyska
3. PSP Karłowice
4. ZSP Trzeboszowice
Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Alicja Czarnecka, Aleksandra Ożóg, Katarzyna Ożóg, Małgorzata Widziak, Oliwia Dżumało, Nikola Sinkowska, Gabriela Zachwiej, Paulina Kowalik, Martyna Smoleń, Natalia Lasek, Nikola Gardas, Zuzanna Jankowska – trener Dariusz Żak

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 167
[Rozmiar: 418 bajtów]KONSTYTUCJA 3 MAJA- POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI
4 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbył się apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja , nad którego organizacją czuwali p. Marcin Kozik, p. Marzena Onisk oraz p. Grażyna Jakubowska.
Zgodnie ze zwyczajem rozpoczęto go wykonaniem hymnu państwowym. We wstępie przywołano historię konstytucji, przybliżając uczniom obraz tego jakże ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Odniesiono się do wysiłku Polaków w dążeniu do lepszej przyszłości, do ich nadziei i poświęceń. Podkreślono, jak ważni dla współczesnej Polski są młodzi ludzie pielęgnujący patriotyzm. To im zawierzamy przyszłość naszego narodu. Od nich zależy, jak będzie malowała się nasza historia w dobie dzisiejszych trudnych czasów. Następnie aktorzy zaprezentowali znane utwory literackie o tematyce patriotycznej . Justyna Bukieda, Oliwia Wachowska, Ola Łuczak, Przemysław Barcewicz, Maja Ceremuga, Ewa Zając, Agnieszka Onisk oraz Ola Puszczewicz przedstawili swoje propozycje słownych interpretacji „Świętej miłości kochanej Ojczyzny” I.. Krasickiego, fr. „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, wiersza pt. „Ojczyzna” W. Szymborskiej . Dopełnieniem apelu był występ chóru pod kierownictwem p. Grażyny Jakubowskiej oraz solowy popis Aleksandry Szyszki.
Występ wzbudził wiele refleksji. Wszystkich artystów oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie przedstawienia nagrodzono gromkimi brawami.

Oktawia Lechowicz
Warsztaty dziennikarskie, opiekun Dorota Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 118
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA – PRACA RATOWNIKA MEDYCZNEGO
15 kwietnia 2016 r. w klasie I f odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem zajęć, przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego w Oławie, było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe oraz kiedy i jak należy wzywać pomoc. Miały także okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak wygląda pozycja boczna ustalona. Pod okiem ratowników ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała, trenowały wykonywanie na fantomach ucisków klatki piersiowej oraz oddechów ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały jak należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi, a także miały możliwość bandażowania i usztywniania kończyn. Poza tym utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy w szkole i poza nią.
Spotkanie z ratownikami medycznymi było nie tylko atrakcyjną i miłą formą zapoznania się ze specyfiką zawodu ratownika, ale przede wszystkim ważnym wydarzeniem, gdyż zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami” i zyskały wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy.
Grażyna Sochacka

Ratownik

rambit || || 0 ˇ 176
[Rozmiar: 418 bajtów]JAK SKUTECZNIE ROZWIJAĆ TALENTY
Jednym z najważniejszych zadań, jakie stawiają przed sobą nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, jest wspieranie utalentowanej młodzieży. Rozwijanie talentów sportowych musi iść w parze także z realizacją różnorodnych pasji. Rok szkolny 2015/2016 przyniósł uczniom naszej szkoły wiele sukcesów w dziedzinie przedmiotów humanistycznych.
Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum uzyskał uczeń klasy IIIC - Jacek Wszoła. Dzięki temu był on zwolniony z egzaminu z języka polskiego i otrzymał wynik 100%. Na co dzień Jacek interesuje się literaturą kryminalną, nie tylko będąc jej zagorzałym czytelnikiem, ale i twórcą. Choć zamierza kiedyś wydać swoje powieści, to nie wiąże z nimi przyszłości. Zamierza uczyć się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum uzyskała także inna uczennica klasy IIIc - Julia Litra. Jak przyznaje, udział w finale był dla niej bardziej stresującym wydarzeniem niż egzaminy gimnazjalne . Po gimnazjum dalej chce rozwijać swoje polonistyczne pasje i zamierza kontynuować naukę w liceum na kierunku humanistycznym. W wolnych chwilach Julia lubi czytać książki, biegać, jeździć na rolkach i uprawiać jogę. Tytuł finalistki wyżej wymienionego konkursu przypadł także najmłodszej w grupie Natalii Marciniak - uczennicy klasy IIc. Natalka będzie więc jeszcze mieć szanse, by w przyszłym roku powalczyć o najwyższe laury. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie to podopieczni nauczycielki języka polskiego-pani Doroty Wyrzykowskiej, która nie kryje zadowolenia z ich osiągnięć. Jak podkreśla, uczestnicy konkursu języka polskiego to uczniowie o wielkiej ciekawości poznawczej, osoby umiejące myśleć twórczo i nieschematycznie. Na etapie wojewódzkim konkursu trzeba było popisać się umiejętnością tworzenia ciekawych i oryginalnych dłuższych wypowiedzi pisemnych, z uwzględnieniem reguł językowo-stylistycznych, ortograficzno-interpunkcyjnych, ze świadomością intencji i troską o klarowność wywodu. Uczniowie musieli wykazać się mądrością sądów, umiejętnością pogłębionej refleksji, świetną znajomością gramatyki polskiej oraz teorii literatury. Analizowali teksty kultury z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla różnych rodzajów sztuki. W drodze do finału musieli przeczytać ponad 80 pozycji lekturowych, obejmujących teksty od starożytności po współczesność. Ich osiągnięcia są żywym dowodem na to, że świetnie wywiązali się z powierzonych im zadań.
II miejscem w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim może pochwalić się Julia Mazurkiewicz, uczennica klasy VIb i podopieczna nauczycielki języka polskiego - pani Ireny Syrico. Julia w drodze po srebrne laury świetnie poradziła sobie z przygotowanym przez Studenckie Koło Onomastów UO testem poprawnościowym, dyktandem oraz przemówieniem, wygłoszonym na wcześniej wybrany temat. 8 kwietnia uczennica otrzymała nagrody rzeczową i książkową z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty - pana Michała Sieka.
Naszym laureatom i finalistom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Justyna Kopytko, Dominika Capar
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 158
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy