News: Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZA PAN BRAT - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

[Rozmiar: 418 bajtów]Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZA PAN BRAT
z wizytą w redakcji Nowej Trybuny Opolskiej

11 maja br już drugi raz w tym roku szkolnym w brzeskich szkołach odbył się Dzień Kariery w ramach realizacji innowacji programowo – organizacyjnej „Brzeski system doradztwa edukacyjno - zawodowego. Od przedszkola do gimnazjum”. W Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi tego dnia czekało na uczniów mnóstwo atrakcji, o których piszemy w innym artykule. My natomiast postanowiliśmy sprawdzić „na żywo” jak wygląda praca dziennikarza. Wybraliśmy się do redakcji Nowej Trybuny Opolskiej w Opolu. W trakcie krótkiej wycieczki dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów z życia mediów. Zapoznano nas z historią gazety, która rozpoczęła się w 1952 roku, występując wtedy pod nazwą Trybuna Opolska. Początkowo gazeta ukazywała się siedem razy w tygodniu, a jej nakład przekraczał 100 tysięcy egzemplarzy. Zobaczyliśmy też boksy, w których pracują dziennikarze. Zaskoczyła nas ich liczba. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w gazecie pracuje aż tylu dziennikarzy. Na koniec zaprowadzono nas do studia telewizyjnego. Jest to nowość w NTO – telewizja internetowa. Byliśmy w pomieszczeniu, gdzie przeprowadzane są wywiady z gośćmi. Specjalnie dla nas włączono wszystkie światła, by pokazać nam efekt końcowy. Tam też dowiedzieliśmy się, że deadline jest zmorą wielu dziennikarzy i co należy zrobić, by nie przekroczyć tej krytycznej linii.
Jesteśmy wdzięczni za umożliwienie nam poznania pracy dziennikarza „od kuchni”. To bardzo ważne, by spróbować czegoś w praktyce, a nie tylko w teorii. A przecież w życiu przedsiębiorcy o to właśnie chodzi. Również młodego przedsiębiorcy.
Dziękujemy! Klasa 6d