zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News: POWIATOWY TURNIEJ BRD - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]POWIATOWY TURNIEJ BRD
22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy zawodów za najważniejsze uznali propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej jako uczestników ruchu drogowego. W szczególności chodziło zaś o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, krzewienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
a wreszcie upowszechnianie przekonania, że rower jest dla młodych ludzi najdoskonalszym środkiem transportu, a także rekreacji i sportu.
W zawodach rywalizowały drużyny i uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i nr6
w Brzegu, Publicznej Szkoły Podstawowej z Grodkowa, Publicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszance oraz reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 2 z Grodkowa, Publicznego Gimnazjum
z Olszanki, Kościerzyc, Publicznego Gimnazjum nr 2 oraz nr 3 z Brzegu.
Turniej otworzyła dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi -pani Anna Krokosz, która przywitała zaproszonych gości, uczestników zmagań oraz ich opiekunów.Swoją obecnością zawody zaszczycili: Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego- pan Stanisław Kowalczyk, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu- pan Marek Pustuła, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Brzegu- starszy aspirant Dariusz Rosiński, sierżant sztabowy- Rafał Kołecki, przedstawiciel Automobilklubu brzeskiego- pan Jan Kucner oraz sędziowie - panowie Jerzy Mularz, Janusz Włodarczyk, Zbigniew Wdowiuk i pani Magdalena Rybacka. Koordynatorem turnieju była pani Alicja Kruczkowska, którą w przygotowaniu imprezy wspomogli panowie Paweł Mruklik, Marcin Kozik oraz pani Mariola Mesjasz- Walas.
Zawodnicy jak co roku rywalizowali w 4 konkurencjach.Turniejowe zmagania rozpoczęli od napisania testów sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego. Następne konkurencje miały już charakter praktyczny, a złożyły się na nie jazda po miasteczku rowerowym, pokonanie toru przeszkód i wykazanie się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Niewątpliwym atutem wszystkich wymienionych konkurencji był fakt, że po ich zakończeniu uczniowie mieli okazję, aby omówić z członkami zespołu sędziowskiego ewentualne błędy i uzyskać informacje zwrotne dotyczące własnych umiejętności. Dodatkowo uczestnicy zmagań mogli podziwiać wystawę prac uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi , które poświęcone były profilaktyce prozdrowotnej. Bezpieczne wyprawy rowerowe to wspaniała alternatywa dla zagrożeń uzależnieniami czyhającymi na młodych ludzi. Po trwających blisko 4 godziny rozgrywkach nadszedł czas podsumowań. Indywidualnie najlepsi okazali się Karolina Hołomejko z PSP nr 5
w Brzegu oraz Wojciech Woźniak z PG w Olszance.W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie PSP nr 5 w Brzegu, miejsce II przypadło ekipie PZSP w Olszance, a III- zespołowi PSP z Grodkowa. Wśród uczniów gimnazjum triumfowała drużyna PG z Olszanki, która wyprzedziła PG nr 3 z Brzegu oraz PG nr 2 z Grodkowa. Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci pucharów, drukarek komputerowych oraz pamiątkowych dyplomów, a najlepsi uczniowie- puchary oraz radiobudziki. Dodatkową gratyfikacją było uzyskanie przechodniego pucharu, na którym, zgodnie z tradycją, zwycięzcy umieszczą grawerowaną tabliczkę z nazwą szkoły i datą zawodów.
Organizatorzy turnieju pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce osób i instytucji, bez których wsparcia rywalizacja drużyn nie przebiegłaby tak sprawnie. Jesteśmy wdzięczniBurmistrzowi Brzegu- panu Jerzemu Wrębiakowi, Starostwu Powiatowemu w Brzegu i panu Stanisławowi Kowalczykowi, panu Andrzejowi Peszce z Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, pani Elżbiecie Gawryjołek z Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu, którzy wsparli turniej finansowo, dzięki czemu zwycięzcymogli otrzymać atrakcyjne nagrody. O poczęstunek dla uczestników, opiekunów i zaproszonych gości zadbała Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy oraz umiejętności. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację. Do zobaczenia za rok.
Dorota Wyrzykowska


rambit || || 0 ˇ 496
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy