Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa dla dziewcząt z Brzegu

W dniu 8.05.2013 na wspaniałym kompleksie Boisk Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu odbył się trzeci Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Awans z rozgrywek gminnych i powiatowych do finału uzyskało aż 32 drużyny (16 chłopców i 16 dziewczynek). Wszystkie punktualnie o godzinie 9.00 stawiły się na miejscu. Po rejestracji i losowaniu parę minut po 10.00 na ośmiu boiskach drużyny rozpoczęły marsz po zwycięstwo i prawo wyjazdu na finał ogólnopolski.
Wspaniała pogoda i mocno prażące słońce sprawiało, iż drużyny w pierwszych potyczkach mocno oszczędzały siły. Nie przeszkodziło to jednak w zdobywaniu pięknych bramek.
W Finale wojewódzkim nie zabrakło reprezentantów naszego miasta był nim zespół dziewczynek z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi , które po przejściu jak burza przez fazę grupową dotarły do finału turnieju a tam nie pozostawiły cienia wątpliwości kto zasługuje na miano najlepszej drużyny w naszym województwie i tym samym uzyska awans do Finału Ogólnopolskiego

Wyniki wszystkich meczy naszych Mistrzyń


MECZE GRUPOWE
ZS nr 1 z OS – ZSP Ligota Książęca 18:0

ZS nr 1 z OS – PSP 2 im. H. Sienkiewicza w Wołczynie – 7:0

ZS nr 1 z OS – LUKS Dalia Popielów – 6:0

ĆWIERĆFINAŁ
ZS nr 1 z OS – PSP 9 Kędzierzyn – Koźle 9:0

PÓŁFINAŁ
ZS nr 1 z OS – GZS Skarbimierz Osiedle – 5:1

FINAŁ
ZS nr 1 z OS – UKS Biała Nyska/Sidzina I 7:2

Najlepszą snajperką z 20 bramkami na koncie została Alicja Galicka
Główną nagrodą oprócz medali i okazałego pucharu jest bilet na Mecz POLSKA – DANIA który odbędzie się 14 Sierpnia w Gdańsku

Skład:
Bukieda Julia
Grzywaczewska Emilia
Dziedzic Aleksadra
Stefaniszyn Ania
Homa Klaudia
Galicka Alicja
Kłoda Marysia
Bronowicka Kaja
Surdyka Sandra
Florków Weronika

Trener:
Nowakowski Robert

From twojbrzeg.pl

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.