3 razy W, czyli Wakacyjnie, Wzruszająco i Wesoło w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Dodane przez rambit dnia
Zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym dniem w społeczności każdej szkoły jest zakończenie roku szkolnego. To moment, w którym idziemy na zasłużony odpoczynek, mamy wreszcie czas na przyjemności i możemy spędzić niezapomniane chwile z przyjaciółmi. To również dzień, w którym w ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI w Brzegu świętujemy i podsumowujemy ciężką pracę wielu uczniów. Naszą uroczystość uświetnili Wiceburmistrz Brzegu pan Tomasz Witkowski, Ksiądz Proboszcz Marcin Czerepak, koordynator Gimnazjalnego Ośrodka Sportowego Szkolenia Młodzieży pan Krzysztof Job, przewodniczący Rady Rodziców pan Robert Wojewódka, przewodnicząca Rady Szkoły pani Agnieszka Andrzejczak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi pani Anna Krokosz oraz Wicedyrektorzy pani Dorota Wyrzykowska, Ewa Stefanowicz i pan Dariusz Ilów.
Całość rozpoczęła się humorystycznym akcentem, w którym Wiceburmistrz zacytował fragmenty prac uczniowskich oraz uwagi z dzienników lekcyjnych. Pani Dyrektor pogratulowała sukcesów w bieżącym roku szkolnym i życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji. Następnie na środek boiska kolejno poproszono uczniów wyróżniających się w nauce, czyli tych, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem. Duma, wzruszenie, satysfakcja. Tymi słowami można określić moment, w którym rodzice otrzymali z rąk pana Wiceburmistrza listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci.
Jak przystało na szkołę z oddziałami sportowymi, nagrodziliśmy też najlepszych sportowców. W szkole podstawowej został nim Jakub Dobrowolski z klasy 6A, natomiast z gimnazjum siostry Kamila i Nikola Stachera z klasy 3A.
Natomiast klasą, która wygrała konkurs na GOSPODARZA SZKOŁY, została 5C, której wychowawczynią jest pani Adriana Puzyniak. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.
23 czerwca 2017 roku to również szczególny dzień dla naszej społeczności. Po trzech latach wzorowego sprawowania funkcji przewodniczącego szkoły musieliśmy pożegnać Norberta Madurę, który skończył III etap edukacji i od września będzie uczęszczał do liceum. Oklaskom nie było końca, a uczniowie klas młodszych przygotowali na tę chwilę mnóstwo serc, które dumnie powiewały nad tłumem wiwatujących na jego cześć. Norbert pokazał, że funkcja przewodniczącego to nie tylko obowiązek, ale też radość, pasja i służba. Jego zaangażowanie niejednokrotnie było inspiracją dla pozostałych uczniów. Norbercie, życzymy Ci wielu sukcesów. I pamiętaj - „życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz”!
Po uroczystym apelu uczniowie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa i wyruszyli na upragnione wakacje! Niech będą one kolorowe, ciepłe, pełne przygód, wrażeń, ale przede wszystkim bezpieczne! Ahoj, przygodo!
Adrianna Puzyniak
Rozszerzona zawartość newsa