„Otwiera się przed nimi wielka księga świata”
Dodane przez rambit dnia
Pożegnanie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi

Jest słoneczny dzień 20 czerwca 2017 roku. W Zamku Piastów Śląskich w Brzegu pojawiają się odświętnie ubrani młodzi ludzie. Ich radosny śmiech rozbrzmiewa w dawnych murach, odbijając się echem po krużgankach. To uczniowie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi, którzy dziś na uroczystej akademii pożegnają się ze swoją szkołą.
W pięknej zamkowej sali zebrali się już zaproszeni goście, dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice, aby wspólnie świętować tę wyjątkową chwilę.
Pani dyrektor Anna Krokosz wita zgromadzonych abiturientów i gości zaproszonych na uroczystość. Następnie wraz z uczniami, którzy przygotowali akademię, wybieramy się w niesamowitą podróż w czasie z Jankiem, który dziś opuszcza mury gimnazjum. Chłopiec opowiada, że jego edukacja rozpoczęła się od dnia narodzin, kiedy to rolę nauczycieli pełnili rodzice i dziadkowie. Wraca wspomnieniami do czasów przedszkola, gdzie poznał Małgosię – towarzyszkę swojej dalszej edukacyjnej drogi. Jaś i Małgosia idą razem do szkoły podstawowej, którą kończą z wyróżnieniem, a następnie zasiadają w gimnazjalnych ławach. Podczas wspólnie spędzonych lat przeżywają różne wydarzenia i związane z nimi emocje. Zmieniają się, dorastają, by ostatecznie razem stanąć dziś przed zebranymi na sali zamkowej gośćmi, pożegnać się ze szkołą, w której spędzili ostatnie lata i rozpocząć nowy etap swojego życia.
Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Anna Krokosz, która nie kryła wzruszenia chwilą. Podziękowała młodzieży za wspólnie spędzony czas i życzyła powodzenia na nowych ścieżkach życia. Wysłuchaliśmy także przemówień zebranych gości: pana wiceburmistrza Tomasza Witkowskiego, pani Barbary Mrowiec – przewodniczącej Rady Miasta, przedstawiciela Prezydium Rady Rodziców pana Roberta Wojewódki. Wszyscy w ciepłych słowach życzyli młodym ludziom powodzenia w dorosłym życiu. Nadszedł czas rozdania przez dyrekcję szkoły – panią Annę Krokosz i pana DariuszaIlowa, pana burmistrza Tomasza Witkowskiego oraz wychowawców nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz dyplomów ukończenia gimnazjum. Nie brakowało wzruszających momentów i łez.
To wyjątkowe spotkanie zostało przygotowane przez uczniów ZS nr1 z OS: Amelię Grabowską, Filipa Klimko, Alicję Mączkę, Adriana Łopatkę, Alicję Wojciechowską, Norberta Madurę, Ewę Zająć i Michała Musiała. Uroczystość swym śpiewem uświetniły Oliwia Nowicka oraz Gabrysia Kolaszyńska. Przy tym przedsięwzięciu wspierali ich nauczyciele: Magdalena Koralewska, Urszula Szczucka a także Marzena Onisk i Paweł Mruklik.
Po spotkaniu pozostały w nas miłe wspomnienia i wiele przyjemnych uczuć. Choć chwila ta była pożegnaniem, smutek nie zagości na długo w młodzieńczych sercach, które wiedzą, że właśnie otwiera się przed nimi wielka księga świata.
Urszula Szczucka
Rozszerzona zawartość newsa