ZDROWO, SPORTOWO I KOLOROWO! FESTYN NA SZÓSTKĘ!
Dodane przez rambit dnia
Zgodnie z wieloletnią tradycją 2 czerwca br w ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczna szkoła, bezpieczne wakacje”. Swą obecnością zaszczycili nas Burmistrz Brzegu p. Jerzy Wrębiak, Przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN p. Janusz Żebrowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Elżbieta Kużdżał, Ksiądz Proboszcz Marcin Czerepak, przedstawiciele WOPR-u, Policji, Straży Pożarnej oraz Pułku Saperów, a także paraolimpijczyk, złoty medalista z Rio de Janeiro p. Jakub Tokarz. Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły p. Anna Krokosz, która zachęciła wszystkich do dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. Głównym celem imprezy była integracja uczniów podczas gier i zabaw, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. W tym dniu uczyliśmy się poprzez zabawę, poszerzyliśmy wiadomości z dziedziny kultury fizycznej i z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednak przede wszystkim propagowaliśmy zachowania i postawy negujące sięganie po środki psychoaktywne.
Nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Rywalizowaliśmy w sporcie w takich dziedzinach jak piłka nożna, koszykówka, softball, wyścigi, a także w konkursach przedmiotowych. Spróbowaliśmy sił w malowaniu i grach planszowych. Popisaliśmy się wiedzą na temat lektur w klasach 4-6 oraz w konkursie językowym „Profilaktyka nie boi się języka”. Każdy mógł pokazać swoje umiejętności w konkursie „Mam talent”. Za pomocą alko-gogli symulowaliśmy utratę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przedstawiciele służb specjalnych pokazali nam sprzęt, na którym pracują każdego dnia, a uprawnione osoby zaprezentowały nam jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
To tylko kilka z wielu atrakcji, które spotkały nas tego dnia. Zadbano też o nasze brzuszki. Można było zjeść pyszną grochówkę, kiełbasę z grilla, a na deser wyśmienite ciasto. W trakcie całego festynu miała też miejsce akcja „Podaruj dzieciom uśmiech”, w ramach której najmłodsi uczestnicy obdarowani zostali maskotkami.
Teraz już wiemy jak bezpiecznie spędzić wakacje. Na pewno będą one...zdrowe, sportowe i kolorowe!
Adrianna Puzyniak

Rozszerzona zawartość newsa