zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica
  Strój ucznia do szkoły

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]„Otwiera się przed nimi wielka księga świata”
Pożegnanie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi

Jest słoneczny dzień 20 czerwca 2017 roku. W Zamku Piastów Śląskich w Brzegu pojawiają się odświętnie ubrani młodzi ludzie. Ich radosny śmiech rozbrzmiewa w dawnych murach, odbijając się echem po krużgankach. To uczniowie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi, którzy dziś na uroczystej akademii pożegnają się ze swoją szkołą.
W pięknej zamkowej sali zebrali się już zaproszeni goście, dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice, aby wspólnie świętować tę wyjątkową chwilę.
Pani dyrektor Anna Krokosz wita zgromadzonych abiturientów i gości zaproszonych na uroczystość. Następnie wraz z uczniami, którzy przygotowali akademię, wybieramy się w niesamowitą podróż w czasie z Jankiem, który dziś opuszcza mury gimnazjum. Chłopiec opowiada, że jego edukacja rozpoczęła się od dnia narodzin, kiedy to rolę nauczycieli pełnili rodzice i dziadkowie. Wraca wspomnieniami do czasów przedszkola, gdzie poznał Małgosię – towarzyszkę swojej dalszej edukacyjnej drogi. Jaś i Małgosia idą razem do szkoły podstawowej, którą kończą z wyróżnieniem, a następnie zasiadają w gimnazjalnych ławach. Podczas wspólnie spędzonych lat przeżywają różne wydarzenia i związane z nimi emocje. Zmieniają się, dorastają, by ostatecznie razem stanąć dziś przed zebranymi na sali zamkowej gośćmi, pożegnać się ze szkołą, w której spędzili ostatnie lata i rozpocząć nowy etap swojego życia.
Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Anna Krokosz, która nie kryła wzruszenia chwilą. Podziękowała młodzieży za wspólnie spędzony czas i życzyła powodzenia na nowych ścieżkach życia. Wysłuchaliśmy także przemówień zebranych gości: pana wiceburmistrza Tomasza Witkowskiego, pani Barbary Mrowiec – przewodniczącej Rady Miasta, przedstawiciela Prezydium Rady Rodziców pana Roberta Wojewódki. Wszyscy w ciepłych słowach życzyli młodym ludziom powodzenia w dorosłym życiu. Nadszedł czas rozdania przez dyrekcję szkoły – panią Annę Krokosz i pana DariuszaIlowa, pana burmistrza Tomasza Witkowskiego oraz wychowawców nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz dyplomów ukończenia gimnazjum. Nie brakowało wzruszających momentów i łez.
To wyjątkowe spotkanie zostało przygotowane przez uczniów ZS nr1 z OS: Amelię Grabowską, Filipa Klimko, Alicję Mączkę, Adriana Łopatkę, Alicję Wojciechowską, Norberta Madurę, Ewę Zająć i Michała Musiała. Uroczystość swym śpiewem uświetniły Oliwia Nowicka oraz Gabrysia Kolaszyńska. Przy tym przedsięwzięciu wspierali ich nauczyciele: Magdalena Koralewska, Urszula Szczucka a także Marzena Onisk i Paweł Mruklik.
Po spotkaniu pozostały w nas miłe wspomnienia i wiele przyjemnych uczuć. Choć chwila ta była pożegnaniem, smutek nie zagości na długo w młodzieńczych sercach, które wiedzą, że właśnie otwiera się przed nimi wielka księga świata.
Urszula Szczuckarambit || || 0 ˇ 664
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 ||