/layout/smodbip2/images/zero.png" width="250" height="100" alt="bip.gov.pl" />

Wicedyrektor : mgr Dorota Wyrzykowska

Wicedyrektor : mgr Dariusz Ilów

Kompetencje dyrektora szkoły

• Sprawuje nadzór wobec nauczycieli i pozostałych pracowników.
  • Kształtuje twórczą atmosferę, właściwe warunki pracy i stosunki między pracownikami.
  • Sprawuje nadzór pedagogiczny i dokonuje oceny pracy nauczyciela zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne.
  • Realizuje uchwały rady pedagogicznej, podjęte w ramach jej kompetencji.
  • Nadzoruje prawidłowość prowadzenia dokumentacji szkolnej.
  • Dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły i ponosi odpowiedzialność za prawidłowe ich wykorzystanie.
  • Wykonuje inne zadania wynikające z przepisów szczegółowych.
  • Współpracuje z radą pedagogiczną, radą rodziców, samorządem uczniowskim oraz organizacjami i instytucjami środowiskowymi.
    Przyznaje nagrody oraz wymierza kary porządkowe nauczycielom i innym
    pracownikom szkoły.
  • Występuje do władz z wnioskami, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców, w sprawach odznaczeń, nagród i innych wyróżnień
    dla nauczycieli oraz innych pracowników.
  • Odpowiada za właściwą organizację i przebieg egzaminów zewnętrznych w ostatnim roku nauki.
  • Stwarza warunki do działania w szkole: wolontariuszy, stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich, których celem
    statutowym jest działalność wychowawcza lub rozszerzanie i wzbogacanie
    form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły.
  • Wykonuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę.
  • Podaje do publicznej wiadomości, do dnia 15 czerwca, zestaw podręczników, które będą obowiązywać od początku następnego roku szkolnego.
  • Wydaje polecenia służbowe wszystkim pracownikom szkoły.
  • Zatrudnia i zwalnia (zgodnie z odpowiednimi przepisami) pracowników szkoły, określa ich zakres obowiązków.
  • Decyduje o wewnętrznej organizacji pracy szkoły i jej bieżącym funkcjonowaniu.
  • Odpowiada za wypełnianie obowiązku szkolnego przez uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły.
  • Powołuje wicedyrektora i określa zakres jego obowiązków, tworząc to stanowisko, jeśli szkoła liczy co najmniej 12 oddziałów.
  • Tworzy inne stanowiska kierownicze, za zgodą organu prowadzącego.
  • Po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, dopuszcza do użytku w danej szkole zaproponowany przez nauczyciela program nauczania.

Kompetencje wicedyrektora szkoły

• Sprawuje nadzór zgodnie z planem nadzoru pedagogicznego.
  • Sprawuje nadzór nad realizacją przez studentów praktyk pedagogicznych.
  • Czuwa nad prawidłowym przebiegiem pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły.
  • Organizuje i kontroluje realizację zastępstw za nieobecnych nauczycieli oraz prowadzi dokumentację z tym związaną.
  • Kontroluje prowadzoną przez nauczycieli dokumentację przebiegu nauczania.
  •  Wykonuje inne zadania wynikające z bieżącej pracy szkoły.
  • Podczas nieobecności dyrektora szkoły przejmuje jego obowiązki i uprawnienia, a w szczególności podejmuje decyzje w sprawach pilnych, podpisuje dokumenty
    w zastępstwie lub z upoważnienia dyrektora używając własnej pieczątki imiennej.
  • Współdziała na bieżąco z organem prowadzącym szkołę, związkamizawodowymi oraz innymi instytucjami.

Opublikował: Adam Oleszko
Publikacja dnia: 04.10.2016