zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]SPOTKANIE Z BAŚNIOWYMI POSTACIAMI PODCZAS PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
19 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wraz ze swoimi wychowawczyniami - paniami Beatą Wiland oraz Elżbietą Lemieszewską przybyli do biblioteki szkolnej, aby zapoznać się z jej księgozbiorem, zasadami korzystania z niego oraz aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści złożyli wizytę w świecie baśni i legend, uczestnicząc w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Marii Anny Lenard, a także wzięli aktywny udział w quizie, którego celem było odgadnięcie, jaka postać literacka lub filmowa zaprezentowała się przed nimi. Chodziło o dokładnie wysłuchanie prezentacji słownej i rozpoznanie literackiego bądź filmowego bohatera.
Młodzi aktorzy przebrani za postacie z baśni w sposób profesjonalny jak na swój wiek zaprezentowali swoje aktorskie talenty. W przedstawieniu wystąpili: Kasia Rączka z klasy IIIc jako „Kot w butach”, Oliwia Krajanowska z klasy IId jako „Czerwony Kapturek”, Nadia Kubas i Antoni Mrozek z klasy III c jako „Jaś i Małgosia”, Oliwia Stelmach z klasy III c jako „Śpiąca królewna”, Zosia Hawrylów z klasy II b jako Bella z baśni „Piękna i Bestia”, Zosia Wojtkowska z klasy III c jako Alicja z opowiadania „Alicja w Krainie Czarów”, Zuzia Porochońska z klasy II b jako „ Pocahontas” i Dalia Kuśnierz jako Arielka - Mała Syrenka.
Następnie pani wicedyrektor Dorota Wyrzykowska dokonała uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, którzy na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia otrzymali piękne zakładki do pierwszych wypożyczonych samodzielnie książek.
Pierwszoklasiści bawili się wspaniale, mocno angażując się w realizację przydzielonych im zadań. Wypada mieć nadzieję, że od dziś kontakt z biblioteką i książką stanie się dla nich codziennością.

Maria Anna Lenard


rambit || || 0 ˇ 361
[Rozmiar: 418 bajtów]Najlepsi z Najlepszych
7 grudnia 2016 roku w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego w województwie opolskim za rok szkolny 2015/2016. Spośród kilkuset szkół, które uczestniczyły w rozgrywkach sportowych z kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego, wyłoniono finalistów, którzy uzyskali największą ilość punktów przyznawanych na poszczególnych szczeblach rywalizacji sportowej. Współzawodnictwo było prowadzone na trzech poziomach:
• Szkoły Podstawowe
• Szkoły Gimnazjalne
• Szkoły Ponadgimnazjalne
Ogromny sukces w tej klasyfikacji wywalczyły szkoły z naszego miasta Brzegu, które na uroczystej gali odebrały pamiątkowe puchary z rąk marszałka województwa opolskiego pana Andrzeja Buły oraz przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” pani Joanny Dzido.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole szkół nr 1 z Oddziałami sportowymi w Brzegu – IV miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu – III miejsce
I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu – V miejsce
Gratulujemy sukcesów uczniom, nauczycielom i dyrektorom oraz życzymy kolejnych osiągnięć w bieżącym roku szkolnym.
SZS


rambit || || 0 ˇ 420
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA - TY TAKŻE POTRAFISZ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY
16 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie klasy III d szkoły podstawowej z pracownikami ds. BHP z Jeronimo Martins. To ciąg dalszy spotkań, którego celem jest uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te przygotowały uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, a także rozbudziły zainteresowanie dzieci podstawową wiedzą medyczną. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do współpracy. Gdy prowadzący pokazali na manekinach poprawne wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania i przypomnieli zasady, którymi musimy się kierować, przeprowadzając te czynności, uczniowie rozpoczęli praktyczną część zajęć. Kolejnym etapem była umiejętność udzielenia pomocy dziecku, które ma uraz głowy i złamaną rękę. Po części teoretycznej i praktycznej dzieci zadawały pytania. Pokazano również zastosowanie i działanie defibrylatora Na zakończenie zajęć uczniowie zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem i drobnymi prezentami od firmy. Z całą pewnością po takiej lekcji uczniowie klasy III d będą potrafili udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Jadwiga Śliszewiczrambit || || 0 ˇ 428
[Rozmiar: 418 bajtów]Zawodniczki z Zespołu Szkół nr 1 wzięły w dwa ognie inne zespoły i wygrały
W sobotę 10.12 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się miejskie zawody w ,,Dwa Ognie ‘’ zorganizowane dla klas czwartych szkół podstawowych. Do turnieju zgłosiły się cztery placówki: PSP 1 , PSP 5, ZS nr 1 z OS oraz ZS nr 2 z OI
Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się grupa zawodniczek z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Dziewczęta z klasy 4 A wygrały wszystkie swoje mecze i awansowały do zawodów powiatowych.
Wyniki:
ZSnr1zOS - PSP 3 17 – 8
ZSnr1zO.S – ZSnr2zO.I 18 – 7
ZSnr1zOS - PSP1 37 – 14
Skład zwycięskiej drużyny:
Zuzia Mularska, Marysia Szutkowska, Wiktoria Załanowska, Weronika Budna, Jula Bogdan, Ola Stecuła, Nikola Winnik, Maja Babijczuk, Andżela Kusa, Klaudia Soroczyńska.
TRENER – Jacek Krzciuk


rambit || || 0 ˇ 433
[Rozmiar: 418 bajtów]Gratulacje dla Julii Pizarskiej !
15 grudnia 2016 r. w Sali Stropowej w brzeskim Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu o tematyce ekologicznej „Dbamy o czyste powietrze w naszym mieście”. Konkurs zorganizowany został przez Burmistrza Brzegu w ramach obchodów „Dnia czystego powietrza”. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej, w jaki sposób możemy dbać o czyste powietrze w naszym mieście.
Spośród 150 nadesłanych prac jury konkursu wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI. Oceniana była trafność i poprawność ukazania tematu pracy, jakość wykonania oraz oryginalność i pomysłowość. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Julia Pizarska, uczennica klasy II f, podopieczna Grażyny Sochackiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać na towarzyszącej uroczystości wystawie.


rambit || || 0 ˇ 415
[Rozmiar: 418 bajtów]POLECAM KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
W ramach działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży założono trzy skrzynki „Polecam książkę do biblioteki”. Uczniowie, rodzice
i nauczyciele mogą w nich składać zapotrzebowanie na interesujące ich książki i materiały potrzebne do pracy biblioteki szkolnej. Skrzynki zostały umieszczone w holu szkoły, pokoju nauczycielskim oraz bibliotece szkolnej.

Dorota Wyrzykowska


rambit || || 0 ˇ 445
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA – z Mikołajem w sportowym duchu
5.12.2016 r. uczniowie z klasy II f i III b wraz z rodzicami wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym pod hasłem „Mikołaje są wśród nas”. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój, ale także promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. Dodatkowo spotkanie miało zaktywizować rodziców: zaangażować ich w organizację wydarzeń klasowych oraz zintegrować ze szkołą.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Anna Krokosz, która życzyła uczniom i rodzicom wspaniałej zabawy. Następnie uczniowie, ubrani w czerwone bluzeczki i mikołajkowe czapeczki, wierszami i piosenką przywitali Mikołaja.
Podczas turnieju ośmioosobowe zespoły składające się z rodziców i dzieci rywalizowały w 10 konkurencjach. Sportowe zmagania podzielone były na trzy kategorie: zawodnicy mogli wystąpić indywidualnie, zespołowo lub w parach. Konkurencje były zaplanowane i przygotowane tak, aby każdy z naszych uczestników mógł się w nich odnaleźć i swobodnie rywalizować. Zmagania sportowe wymagały nie tylko wysiłku, ale również odwagi, zręczności i wytrzymałości. Rywalizacja budziła ogromne emocje, gdyż z jednej strony umożliwiła wykazanie się  sprawnością fizyczną, z drugiej strony natomiast była wspaniałą zabawą. Podczas turnieju panowała  wesoła  atmosfera, wszystkim dopisywały humory, a uczestnicy wykazali się niesamowitym duchem walki.
Nie było przegranych, bo świetna, wspólna zabawa pozwoliła zintegrować uczniów oraz rodziców. Pamiątkowe dyplomy i słodycze od Mikołaja otrzymał każdy zawodnik – niezależnie od uzyskanych wyników – oraz wszystkie kibicujące dzieci. Po Mikołajkowym Turnieju Sportowym przyszedł czas na wizytę Mikołaja i rozdanie paczek w klasie II f.

Grażyna Sochacka


rambit || || 0 ˇ 458
[Rozmiar: 418 bajtów]Mikołajkowy Halowy Turniej Softballa
6 grudnia w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, jak nakazuje szkolna tradycja, odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej Softballa dla uczennic klas sportowych szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziewczęta szlifowały swoje umiejętności gry w softballa, wspaniale się jednocześnie bawiąc.
Dzień świętego Mikołaja jest czasem radości i beztroski, dlatego rozgrywki między drużynami miały zabawny i humorystyczny charakter. Na zakończenie turnieju pani dyrektor Anna Krokosz pogratulowała uczestniczkom fantastycznej sportowej atmosfery i wyników rywalizacji, a nauczyciele wychowania fizycznego wraz z panem wicedyrektorem Dariuszem Ilowem wręczyli przygotowane trofea i nagrody. Nagrody w formie pucharów, dyplomów, słodyczy oraz gorącej pizzy dla wszystkich uczestników ufundowali: Rada Rodziców ZS nr 1 z O.S., Zarząd MKS „Szóstka” Brzeg oraz Pizzeria „Prima” w Brzegu.
Wyniki poszczególnych meczów;
• Szkoła Podstawowa:
Klasa 5 AB – 6 A 6 : 20 , 8 : 11, 7 : 17
• Gimnazjum:
Klasa 1A - 2A 11 : 9
Klasa 2B – 3A 1 : 25
Klasa 2A – 2B 17 : 15
Klasa 3A – 1A 20 : 3
Klasa 2B – 1A 14 : 26
Klasa 2A – 3A 12 : 24

Klasyfikacja końcowa:
Szkoła Podstawowa:
1 miejsce - Klasa 6 A
2 miejsce - Klasa 5 AB

Skład zwycięskiej drużyny: Błońska Lidia, Cieleban Natalia, Lasek Natalia, Duszenko Emilia, Nowosielska Kornelia, Regner Sabina, Jaros Paulina, Świechowska Julia, Rudzka Oliwia, Wożniak Patrycja, Żuber Martyna, Turaj Inga
Trener – p. Jolanta Budzowska

• Gimnazjum:

1 miejsce – Klasa 3 A
2 miejsce – klasa 1 A
3 miejsce – klasa 2 A
4 miejsce – klasa 2 B

Skład zwycięskiej drużyny: Marysia Milczarek , Dominika Przeklasa , Patrycja Kaczyńska, Julia ASzklarz , Martna Bieniaszewska , Nikola i Kamila Stachera , Natalia Rudnicka , Dominika Pochwałą, Martyna Rudyk, Sandra Szymek i Kornela Kubiak
Trener: p. Jacek Krzciuk i p. Jolanta Budzowska

Św. Mikołaj


rambit || || 0 ˇ 477
[Rozmiar: 418 bajtów]Święty Mikołaj zawitał do Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Kiedy nadchodzi grudzień, każde dziecko, ale także wielu dorosłych, zaczyna czekać na przybycie świętego Mikołaja. Wszyscy znamy to ekscytujące uczucie – bliżej nieokreślony niepokój, jakaś radość i wielka nadzieja, że i tym razem Mikołaj o nas nie zapomni. I nie zapomniał! Nie tylko przyszedł do naszych domów w nocy z 5 na 6 grudnia, ale, ku radości wszystkich uczniów, przybył do Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
Wczesnym rankiem, tuż przed ósmą Mikołaj zaparkował sanie w szkolnym holu na parterze, dał odpocząć swoim reniferom, a sam oddał się czynnościom, które lubi najbardziej, czyli obdarowywaniem dzieci. Miał przy sobie wielki wór słodyczy i prezentów. Rozdawał dzieciom cukierki, a później odwiedził w klasach tych, którzy byli najgrzeczniejsi i wręczył im wspaniałe prezenty. Oczywiście - nic za darmo. Każde dziecko odbierające niespodziankę proszone było przez Mikołaja i jego pomocników o wykonanie jakiegoś nietrudnego zadania. Radości i zabawom nie było końca. Aniołki i diabełki towarzyszące świętemu wymyślały najróżniejsze zadania, a uczniowie z wielką gorliwością je wykonywali.
Dzień minął bardzo szybko i wspaniale. Szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz do roku. Na szczęście jest to tak pewne, jak to, że po nocy przychodzi dzień, więc w przyszłym roku znowu z wielką nadzieją będziemy czekać. Zatem, do zobaczenia, Mikołaju!
Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunami (pani Małgorzacie Węgrzynowskiej i pani Marioli Mesjasz-Walas) za przygotowanie tej wspaniałej zabawy oraz Radzie Rodziców, która zadbała, aby w worku Mikołaja nie zabrakło słodyczy dla wszystkich uczniów.

Przygotowała: Magdalena Koralewska


rambit || || 0 ˇ 385
[Rozmiar: 418 bajtów]Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole
Aby upamiętnić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wzbudzić w uczniach wrażliwość na naszą historię, 9 listopada 2016r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyło się przedstawienie pt. „Święto Niepodległości” przygotowane przez uczniów klasy 2e i 2f wraz z ich wychowawczyniami – panią Grażyną Sochacką i Beatą Porochońską.
Przedstawienie to było formą zajęć otwartych dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu oraz dla uczniów klas I – III i ich rodziców.
Uczniowie wspaniale się zaprezentowali. Okazało się, że doskonale znają hymn narodowy. Swoim występem mali artyści wzbudzili w widzach uczucia szacunku oraz wdzięczności dla tych, którzy walczyli o niepodległość i wywołali chwilę zadumy nad losami państwa polskiego. Nie zabrakło także momentów wzruszających, kiedy np. uczniowie wspólnie recytowali:
Kiedy nagle las zaszumi,
Mowę sosny gdy zrozumiesz,
To jest Polska!
Chóralnie powtarzany refren wywołał przejęcie i wzruszenie, ale także dumę z tego, że mamy małych artystów, którzy w taki sposób pamiętają o swojej Ojczyźnie.
Elementem rozweselającym był krakowiak, który dzieci odtańczyły „z przytupem”. Taniec w pięknych krakowskich strojach został przygotowany przez panią Marzenę Wionczek.
10 listopada uczniowie zachwycili tym samym występem swoich rodziców, a 14 listopada sztukę mogli obejrzeć seniorzy z Dziennego Domu Opieki Społecznej w Brzegu. Dzieci sprawiły im wielką radość i dostarczyły wielu wzruszeń.
Dzięki temu przedstawieniu młodsze pokolenie kształtowało własną postawę patriotyczną. Zapoznało się z historią naszego kraju i zobaczyło, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa Ojczyzna. Uczniowie włożyli w sztukę całe swoje serca, pięknie recytowali i wykonywali pieśni związane z naszą historią.
O obchodach święta niepodległości nie zapomnieli również gimnazjaliści, którzy wraz z panem Witoldem Linardem przygotowali piękne patriotyczne przedstawienie skierowane do uczniów klas starszych.
Bardzo ważne jest, aby budować postawy patriotyczne wśród współczesnej młodzieży. Na pewno zaowocuje to świadomym i zaangażowanym w sprawy naszej Ojczyzny społeczeństwem. Dziękujemy.

Opracowały: Aleksandra Puszczewicz, Natalia Nowicka, Oliwia Wachowska klasy II C
Opiekun: Magdalena Koralewskarambit || || 0 ˇ 341
[Rozmiar: 418 bajtów]Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 3a, 3b i 3d pod kierunkiem pani Doroty Bochenek, Joanny Miareckiej i Jadwigi Śliszewicz. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Anna Krokosz, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.
rambit || || 0 ˇ 393
Strona 6 z 41 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy