zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News: PRZEPIS NA ŻYCIOWY SUKCES - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]PRZEPIS NA ŻYCIOWY SUKCES
11 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu po raz kolejny uczestniczyli w Dniach Kariery, zorganizowanych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego - od przedszkola do gimnazjum". Celem tej niezwykłej szkolnej imprezy było zgłębianie tajników różnych profesji, zasad funkcjonowania wolnego rynku oraz nauka przedsiębiorczości poprzez osobiste doświadczenia, zabawę i pracę w grupie.
Na sukces organizacyjny projektu realizowanego w naszej szkole złożyły się z pewnością szczegółowo dopracowany program całości, zaangażowanie dzieci, młodzieży oraz rodziców uczniów, a także kreatywność nauczycieli. Każdy uczestnik Dni Kariery mógł odnaleźć w nich to, co go interesuje. Najmłodsi uczniowie mieli okazję, by poznać zawody swoich rodziców. O swej pracy opowiedzieli im między innymi instruktor BHP, piekarz, fotograf, żołnierz, kwiaciarka, krawcowa, naukowcy z Uniwersytetu Opolskiego, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, kucharz i fryzjerka. Spotkania z przedstawicielami różnych profesji pozwoliły dzieciom usystematyzować zdobyte wcześniej informacje dotyczące zawodów, poznać różne środowiska pracy, towarzyszące im czynności, a także zagrożenia. W celu scharakteryzowania środowisk zawodowych posłużono się oczywiście formą i treściami odpowiednio dopasowanymi do najmłodszej grupy wiekowej uczniów, a największą atrakcją dla nich okazały się zajęcia praktyczne: nauka szycia, wykonanie sałatek ze zdrowej żywności, nauka układania kwiatów, robienia zdjęć czy wykonanie efektownej fryzury. Zwieńczeniem tych niezwykłych spotkań był udział uczniów w konkursie plastycznym "Zawód moich marzeń".
Młodzież klas starszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyła z kolei w różnego rodzaju zajęciach, podczas których miała możliwość poznania siebie i własnych predyspozycji zawodowych, zasad rządzących rynkiem, a także uzyskania informacji o lokalnym rynku pracy oraz zaplanowania własnej kariery zawodowej. Uczniowie wzięli udział w tworzeniu kalendarza coachingowego, przygotowywali własne listy zakupów, uczestniczyli w ćwiczeniach dramowych, podczas których uczyli się dokonywać autoprezentacji. Dowiedzieli się, co to znaczy być świadomym konsumentem, rozwijali swoje biznesowe umiejętności z wykorzystaniem gier edukacyjnych na portalu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, tworzyli indywidualne plany działań związanych z aktywnym poszukiwaniem pracy. Wśród atrakcji tego dnia znalazły się także rozgrywki konkursowe z wykorzystaniem gier planszowych, ukierunkowanych na doskonalenie umiejętności przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Udział w konkursach okazał się dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności pracy w zespole, komunikatywności i zaangażowania, które przecież z tematyką przedsiębiorczości wiążą się nierozerwalnie. Niezwykle inspirujące okazały się także spotkania z ludźmi sukcesu - prawdziwymi przedsiębiorcami - panem Tomaszem Świtajłą, właścicielem zakładu stolarskiego ART-TOM oraz panem Wojciechem Chnatkowskim - kierownikiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Brzegu, którzy uświadomili uczniom klas gimnazjalnych, jak szybko zmieniają się oczekiwania i wymagania pracodawców dotyczące wiadomości, umiejętności i cech kandydatów na różne stanowiska.
Wspaniałe nagrody (sprzęt elektroniczny) oraz smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników Dni Kariery dopełniły obrazu imprezy, która w zgodnym przekonaniu uczestników i organizatorów była niezwykle udana. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się aktywniew przeprowadzenie projektu: pani dyrektor - Annie Krokosz, wicedyrektorom, nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom, Radzie Rodziców, a przede wszystkim uczniom Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Nie ulega wątpliwości, że zaangażowanie wszystkich wyżej wymienionych przełożyło się na sukces edukacyjny i organizacyjny tej szkolnej imprezy.

Dorota Wyrzykowska

rambit || || 0 ˇ 412
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy