News: HANIA MARCINIAK Z WIZYTĄ W KLASIE 1B - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

[Rozmiar: 418 bajtów]HANIA MARCINIAK Z WIZYTĄ W KLASIE 1B
24 kwietnia 2017r. na zaproszenie naszego kolegi z klasy- Dominika Chyrzyńskiego klasę 1b Publicznego Gimnazjum nr2 w Zespole Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odwiedziła Hania Marciniak. Nasza rozmowa z nią dotyczyła sztuki walki karate, w której Hania, mimo że ma dopiero 14 lat, odniosła już wiele znaczących sukcesów.
Nasza koleżanka trenuje karate od ośmiu lat, jest posiadaczką zielonego pasa, a wswoich pierwszych zawodach uczestniczyła w grudniu 2014 r. Były to Mistrzostwa Polski południowej, podczas których wywalczyła II miejsce. Nasz gość na spotkanie z nami przyniósł siedem pucharów, kilka medali i dyplomów oraz sprzęt do walki: kimono, kask, ochraniacze i pas. Prezentowane puchary udało się zdobyć Hani kolejno w grudniu 2015r., dwa w kwietniu 2016r. , w czerwcu 2016r.oraz w grudniu 2016r. Ostatnie zaś trofeum uzyskała, zajmując III miejsce w Mistrzostwach Europy w Berlinie, które odbyły się zaledwie kilka dni przed wizytą zawodniczki w naszej szkole. Hania podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat karate oraz różnych jego odmian.Opowiedziała, jak wygląda organizacja zawodów, jakie zagrożenia mogą pojawić się podczas treningu czy zawodów, jakich zasad bezpieczeństwa musi przestrzegać. Wspomniała także o niebagatelnych kosztach profesjonalnego treningu, wynoszących od 50 do 200 złotych, do których dochodzą przecież także wydatki związane z udziałem w zawodach oraz opłaty za sprzęt sportowy. Nasz gość trenuje 5 razy w tygodniu.
To było interesujące spotkanie z niezwykłą osobą.

Opracował Piotr Brzęczek