News: Ekonomia na co dzień - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

[Rozmiar: 418 bajtów]Ekonomia na co dzień
Jeszcze nie opadły emocje po Dniach Kariery Zawodowej, a już 6 lutego w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyło się szkolenie „Ekonomia na co dzień”, w którym uczestniczyli nauczyciele brzeskich gimnazjów. Spotkanie było kolejnym etapem realizacji innowacji „Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego. Od przedszkola do gimnazjum”.
Prowadząca Elżbieta Szaran, trener Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przedstawiła uczestnikom szkolenia program, którego podstawowym celem jest przygotowanie gimnazjalistów do pełnienia przyszłych ról społecznych, przede wszystkim roli przedsiębiorcy, pracownika oraz członka zespołu pracującego na rzecz wspólnoty. W czasie zajęć uczniowie będą poznawali elementarne pojęcia ekonomiczne, określali swoje predyspozycje i dokonywali wyboru różnych dróg edukacyjnych.
Głównym celem szkolenia było przedstawienie platformy internetowej zawierającej materiały edukacyjne oraz narzędzia dydaktyczne pozwalające w atrakcyjny i przystępny dla gimnazjalisty sposób realizować tematykę ekonomiczną i doradztwo zawodowe.
Odbyły się też zajęcia praktyczne. Uczestnicy wzięli udział w grze „Bezpieczna kasa”, w trakcie której mogli sprawdzić swoje wiadomości ekonomiczne i „zarobić” papierowe pieniądze. Niespodzianką był egzemplarz tej gry dla każdego nauczyciela. Teraz uczniowie będą mogli emocjonować się rozgrywkami ekonomicznymi, a zdobyte umiejętności wykorzystać przy planowaniu swojej kariery zawodowej.

autor tekstu: Iwona Cyprych